Moto Safety Day 2014 - najbezpieczniejszy dzień lata!

Już 9 sierpnia na Placu Zdrojowym w Sopocie odbędzie się Moto Safety Day – wydarzenie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Symulacja wypadku drogowego z udziałem służb ratownictwa, pokazy hamowania, kursy pierwszej pomocy oraz testy sprawnościowe dla kierowców to tylko niektóre z atrakcji,  które czekać będą na fanów i pasjonatów motoryzacji. Jak co roku
w kilkunastu strefach tematycznych wydarzenia będzie można spotkać ekspertów, którzy udzielą praktycznych porad  z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku uczestnicy, odwiedzając strefę partnera głównego Premio Opony – Autoserwis oraz Goodyear dowiedzą się jak odpowiednio dbać o opony oraz jak kontrolować ich stan. W pozostałych strefach zaprezentowane zostaną nowinki motoryzacyjne m.in. najnowszy Citroen C4 Cactus oraz nowoczesne nawigacje GPS.  W strefie głównej Moto Safety Day odbędą się pokazy wybuchu poduszki powietrznej oraz pokaz symulujący wypadek i aspekty ratownictwa medycznego.

Ponadto poruszana zostanie tematyka m.in. bezpiecznego transportu, ratownictwa medycznego czy podróżowania  po autostradzie. W imprezie Moto Safety Day wezmą udział eksperci, m.in. Tomek Kulik, Aleksym Dubelski, specjaliści z Kawasaki Polska oraz PORD i PRBRD. Będą także dostępni kierowcy Ele Taxi, którzy jako jedyni w Europie są przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Warto również zapamiętać numer ratunkowy nad wodą 601 100 100.

Organizatorzy Moto Safety Day zadbali o to, aby każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Przygotowano liczne pokazy, konkursy oraz atrakcje dla najmłodszych. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert  From dubstep to pop… Tomasz  Dolski  Live on stage  & C – Jayy.
Więcej informacji na:
www.motosafetyday.pl  
www.facebook.com/Motosafetyday
www.instagram.com/linkpr_pl

Plakat MSD

 

Festyn Motopozytywni w Bydgoszczy za nami

Piknik motocyklowo - rodzinny połączony z prezentacją sprzętu ratowniczego i licznymi atrakcjami, w tym koncertami zespołów Chemia i Pectus , zakończył V etap projektu pn. „Promowanie motopozytywnych zachowań wśród użytkowników dróg - Motopozytywni”. Projekt realizowany jest przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Podczas pikniku profilaktycznego, który odbył się na terenie Kartodromu PZMot w Bydgoszczy uczestnikom zaprezentowano m.in.: sprzęt techniki policyjnej tj. ambulans pogotowia wypadkowego, wideorejestrator, motocykl policyjny - udostępniony przez Wydział Ruchu Drogowego KMP w Bydgoszczy, sprzęt jakim dysponują jednostki Państwowej Straży Pożarnej, wykorzystywany podczas likwidacji skutków zdarzeń drogowych - udostępniony przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, symulator jazdy oraz samochód egzaminacyjny na kategorię B - który udostępnił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, sprzęt służący do prowadzenia zajęć z techniki jazdy samochodem i motocyklem oraz gokarty - zaprezentował Polski Związek Motorowy w Bydgoszczy. Ponadto odbył się pokaz techniki jazdy samochodem na płycie poślizgowej (PZMot Bydgoszcz) oraz miały miejsce symulacje wypadku drogowego, w którym udział brały służby ratownicze (Pogotowie Ratunkowe i Państwowa Straż Pożarna) oraz „Motopozytywni” (osoby, które brały udział w poprzednich etapach i uzyskały odpowiednie certyfikaty) a na torze kartingowym Tomasz Kulik przeprowadził krótkie szkolenie z technik jazdy motocyklem. Poza tym na stanowiskach profilaktycznych wystawionych przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy oraz Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy przygotowano wiele zabaw i konkursów dla dzieci oraz dorosłych - jedna z nagród był wysokiej klasy rower. Oznakować można było też rower i zobaczyć pokaz z zakresu wyszkolenia psa policyjnego.  Piknik zakończyły koncerty zespołów Chemia i Pectus

W sobotnie popołudnie najlepsi motocykliści, którzy uczestniczyli w szkoleniach organizowanych w czerwcu oraz wrześniu w Bydgoszczy przez Krajowe Centrum BRD oraz bydgoską drogówkę, odebrali certyfikaty ukończenia szkolenia.

Celem Przedsięwzięcie „Promowanie motopozytywnych zachowań wśród użytkowników dróg - Motopozytywni” jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez zmianę wzajemnych relacji miedzy różnymi grupami będącymi uczestnikiem ruchu drogowego. Jako cele szczegółowe natomiast wskazano: wzrost zaufania społecznego, podniesienie oceny pracy Policji oraz poziomu poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności, wzrost kwalifikacji zawodowych wśród funkcjonariuszy Policji w aspekcie udzielania pierwszej pomocy ofiarom zdarzeń drogowych i zabezpieczenie miejsca wypadku oraz doskonalenie techniki jady motocyklem.

Pomoc Motopozytywnych z Pomorza przy zabezpieczaniu wyścigu kolarskiego

W niedzielę  28 września 2013 r. pomorscy Motopozytywni zabezpieczali kolejny z wyścigów kolarskich - Żuławy Wkoło. W zawodach wystartowało ponad 500 kolarzy. Pokonywali  trzy trasy : 70km, 140km, 160km. Zadaniem trójmiejskich Motopozytywnych było zabezpieczenie newralgicznych punktów trasy, zabezpieczenie medyczne stanowiące wsparcie dla ratowników medycznych i  karetki oraz nadzór nad uczestnikami na wszystkich trasach. Podczas wyścigu Motopozytywni udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym, na szczęście, nie groźnie kolarzom.

ZulawyWkolo

„Warto podkreślić, że z uwagi na coraz większą  wiedzę i doświadczenie w zakresie zabezpieczenia tego typu imprez, nasze działania uzyskują coraz wyższe oceny, zarówno w oczach organizatorów jak i wielu bardzo doświadczonych zawodników” - powiedział  Piotr Kochnowicz przedstawiciel Motopozytywnych na Pomorzu. Natomiast w sobotę, Motopozytywni odwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grabinach Zameczku.

GrabinyZameczek

„To jedna z form  przekazu informacji zarówno teoretycznych jak i praktycznych dotyczących pierwszej pomocy. Uczestnicy, wśród których były zarówno dzieci jak i dorośli bardzo interesowali się tą tematyką. Ponadto dzieci już posiadały dużą wiedze w tym temacie. Znały telefony alarmowe, nie miały oporów przed aktywnym uczestnictwem w ćwiczeniach resuscytacji” - powiedział Piotr Kochnowicz.

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.

Newsletter

Subskrybuj

Odbieranie