Motopozytywni na Pomorzu - Cyklo Gdynia, Targi Motoryzacyjne i MotoSerce

Cyklo Gdynia, Targi Motoryzacyjne i MotoSerce - to imprezy, w które angażuje się pomorska grupa Motopozytywnych


Grupa Motopozytywnych z województwa pomorskiego włączy się w zabezpieczenie jednej z największych imprez kolarskich Cyklo Gdynia. Przy wsparciu ratowników medycznych ze strony organizatora, grupa Motopozytywnych będzie zapewniała zabezpieczenie medyczne na motocyklach asekurując jadących kolarzy amatorów na trasie całego wyścigu.
„Jesteśmy już po wstępnej odprawie, na której zapoznaliśmy się ze 130 km odcinkiem zaplanowanej trasy. Część osób z naszej grupy, zostało również poproszone o współpracę w ramach zawodowej grupy kolarzy, w tym kadry narodowej, która również będzie brała udział  w Cyklo Gdyni” - powiedział Piotr Kochnowicz przedstawiciel grupy Motopozytywnych na Pomorzu.
Cyklo Gdynia to szosowy wyścig kolarski, w którym zmierzą się najlepsi kolarze z całego kraju. Z profesjonalną trasą będą mogli się zmierzyć także amatorzy. Cyklo Gdynia to nie tylko wyścig kolarski, to również doskonała okazja do spędzenia niedzielnego dnia. Przez cały czas trwania imprezy na Skwerze Kościuszki będzie odbywał się rodzinny festyn „Cykliczna energia”. Wyścig odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 września 2013 r.
Na tym nie koniec przedsięwzięć, w które angażuje się pomorska grupa Motopozytywnych.
Już 14 września uczestnicy programu wezmą udział  w  Targach Motoryzacyjnych, które odbywają się na ternie Ergo Areny. Tradycyjnie podczas Targów, w specjalnie zamówionym autobusie, prowadzona będzie zbiórka krwi. „Akcja MotoSerce to inicjatywa motocyklistów. Co roku udaje się zachęcić coraz więcej osób do ofiarowania drugiemu, tego co najcenniejsze. Tym darem jest krew” - mówi Piotr Kochnowicz.
Ponadto, pomorska grupa Motopozytywnych podczas trwania imprezy będzie prezentowała zasady udzielania pierwszej pomocy. Około godziny 17.00, tuż przed głównym punktem programu jakim jest koncert grupy TSA, członkowie grupy zaprezentują  zasady udzielania pierwszej pomocy, w przypadku zdarzenia drogowego z udziałem kilku osób poszkodowanych i kilku ratowników. Na Targach Motoryzacyjnych swoje działania Motopozytywni prowadzić będą przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

MOTOSERCE

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.

Newsletter

Subskrybuj

Odbieranie