Pomoc Motopozytywnych z Pomorza przy zabezpieczaniu wyścigu kolarskiego

W niedzielę  28 września 2013 r. pomorscy Motopozytywni zabezpieczali kolejny z wyścigów kolarskich - Żuławy Wkoło. W zawodach wystartowało ponad 500 kolarzy. Pokonywali  trzy trasy : 70km, 140km, 160km. Zadaniem trójmiejskich Motopozytywnych było zabezpieczenie newralgicznych punktów trasy, zabezpieczenie medyczne stanowiące wsparcie dla ratowników medycznych i  karetki oraz nadzór nad uczestnikami na wszystkich trasach. Podczas wyścigu Motopozytywni udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym, na szczęście, nie groźnie kolarzom.

ZulawyWkolo

„Warto podkreślić, że z uwagi na coraz większą  wiedzę i doświadczenie w zakresie zabezpieczenia tego typu imprez, nasze działania uzyskują coraz wyższe oceny, zarówno w oczach organizatorów jak i wielu bardzo doświadczonych zawodników” - powiedział  Piotr Kochnowicz przedstawiciel Motopozytywnych na Pomorzu. Natomiast w sobotę, Motopozytywni odwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grabinach Zameczku.

GrabinyZameczek

„To jedna z form  przekazu informacji zarówno teoretycznych jak i praktycznych dotyczących pierwszej pomocy. Uczestnicy, wśród których były zarówno dzieci jak i dorośli bardzo interesowali się tą tematyką. Ponadto dzieci już posiadały dużą wiedze w tym temacie. Znały telefony alarmowe, nie miały oporów przed aktywnym uczestnictwem w ćwiczeniach resuscytacji” - powiedział Piotr Kochnowicz.

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.

Newsletter

Subskrybuj

Odbieranie