Festyn Motopozytywni w Bydgoszczy za nami

Piknik motocyklowo - rodzinny połączony z prezentacją sprzętu ratowniczego i licznymi atrakcjami, w tym koncertami zespołów Chemia i Pectus , zakończył V etap projektu pn. „Promowanie motopozytywnych zachowań wśród użytkowników dróg - Motopozytywni”. Projekt realizowany jest przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Podczas pikniku profilaktycznego, który odbył się na terenie Kartodromu PZMot w Bydgoszczy uczestnikom zaprezentowano m.in.: sprzęt techniki policyjnej tj. ambulans pogotowia wypadkowego, wideorejestrator, motocykl policyjny - udostępniony przez Wydział Ruchu Drogowego KMP w Bydgoszczy, sprzęt jakim dysponują jednostki Państwowej Straży Pożarnej, wykorzystywany podczas likwidacji skutków zdarzeń drogowych - udostępniony przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, symulator jazdy oraz samochód egzaminacyjny na kategorię B - który udostępnił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, sprzęt służący do prowadzenia zajęć z techniki jazdy samochodem i motocyklem oraz gokarty - zaprezentował Polski Związek Motorowy w Bydgoszczy. Ponadto odbył się pokaz techniki jazdy samochodem na płycie poślizgowej (PZMot Bydgoszcz) oraz miały miejsce symulacje wypadku drogowego, w którym udział brały służby ratownicze (Pogotowie Ratunkowe i Państwowa Straż Pożarna) oraz „Motopozytywni” (osoby, które brały udział w poprzednich etapach i uzyskały odpowiednie certyfikaty) a na torze kartingowym Tomasz Kulik przeprowadził krótkie szkolenie z technik jazdy motocyklem. Poza tym na stanowiskach profilaktycznych wystawionych przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy oraz Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy przygotowano wiele zabaw i konkursów dla dzieci oraz dorosłych - jedna z nagród był wysokiej klasy rower. Oznakować można było też rower i zobaczyć pokaz z zakresu wyszkolenia psa policyjnego.  Piknik zakończyły koncerty zespołów Chemia i Pectus

W sobotnie popołudnie najlepsi motocykliści, którzy uczestniczyli w szkoleniach organizowanych w czerwcu oraz wrześniu w Bydgoszczy przez Krajowe Centrum BRD oraz bydgoską drogówkę, odebrali certyfikaty ukończenia szkolenia.

Celem Przedsięwzięcie „Promowanie motopozytywnych zachowań wśród użytkowników dróg - Motopozytywni” jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez zmianę wzajemnych relacji miedzy różnymi grupami będącymi uczestnikiem ruchu drogowego. Jako cele szczegółowe natomiast wskazano: wzrost zaufania społecznego, podniesienie oceny pracy Policji oraz poziomu poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności, wzrost kwalifikacji zawodowych wśród funkcjonariuszy Policji w aspekcie udzielania pierwszej pomocy ofiarom zdarzeń drogowych i zabezpieczenie miejsca wypadku oraz doskonalenie techniki jady motocyklem.

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.

Newsletter

Subskrybuj

Odbieranie