Za nami szkolenia w Bydgoszczy

W czerwcu w ramach projektu „Promowanie motopozytywnych zachowań wśród użytkowników dróg - Motopozytywni”, współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, odbyły się szkolenia dla motocyklistów z województwa kujawsko–pomorskiego.

Szkolenia odbyły się w Sali wykładowej Polskiego Związku Motorowego przy ul. Fordońskiej 116 w trzech terminach: 8 czerwca, 15 czerwca oraz 22 czerwca 2013 roku, i obejmowały następujące bloki tematyczne:

1. bezpieczeństwo w ruchu drogowym;
2. zabezpieczenie miejsca zdarzenia;
3. pierwsza pomoc;
4. techniki jazdy motocyklem

W szkoleniu wzięli udział cywilni motocykliści oraz policjanci. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi: jak ocenić stan osoby poszkodowanej, jak ściągnąć kask rannemu motocykliście, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia, jak wezwać służby ratunkowe, jakie są psychologiczne aspekty wypadków drogowych oraz jakie konsekwencje wywołuje wypadek u poszkodowanych. Szkolenia poprowadzili: Rafał Głombiowski, Tomasz Kulik – wielokrotny Mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, Robert Jakubas - specjalista z WRD KWP w Bydgoszczy oraz Jerzy Fik.

Profesjonalne szkolenie to nie tylko inwestycja w bezpieczeństwo, lecz sprawdzian umiejętności. Na drodze wiele zależy od nas samych, dlatego tak cenne jest zdobywanie umiejętności.

Wykłady zakończyły się testem z wiedzy teoretycznej. 10 motocyklistów z najlepszym wynikiem testu oraz sześciu policjantów zostało zakwalifikowanych na szkolenia praktyczne na torze, które odbyły się 15.06, 22.06 oraz 29.06. Szkolenia na torze prowadził Tomasz Kulik. 20 najlepszych osób po II etapie, a więc po szkoleniach na torze zostało zakwalifikowanych do III etapu, który odbędzie się 21 września 2013 – będzie to szkolenie zakończone egzaminem na międzynarodowy certyfikat EFR. 

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.

Newsletter

Subskrybuj

Odbieranie